
Посібник за ст. 4 Протоколу №4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Посібник за ст. 4 Протоколу №4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом
Цей огляд містить добірку Юрисконсульта з найцікавіших рішень Європейського суду з прав людини, в яких висвітлено нові проблеми або важливі питання, що становлять загальний інтерес.
Найцікавіші рішення Європейського суду з прав людини за 2019 рік, аналіз їхнього впливу на розвиток правових позицій, що існували раніше.
Посібник з прецедентного права Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод призначений для використання як інструмент посилання на прецедентне право ЄСПЛ у справах, пов’язаних з імміграцією, який охоплює всі статті Конвенції, які можуть бути застосовані.
Справи стосовно домовленостей про гестаційне сурогатне материнство викликають питання переважно відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції.
Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту
У разі загибелі людини через чиюсь халатність у належному розслідуванні інциденту не зацікавлений ніхто, крім родичів. Та й ті нечасто домагаються справедливості у національних судах. Тож остання надія залишається за ЄСПЛ.
Оскільки підприємство застосовувало певну систему на своєму заводі, яка пізніше стала об’єктом авторського права третьої особи, у такого підприємства залишається право попереднього користувача. Але чи вправі цей користувач використовувати систему на своїх інших заводах?
Навіть якщо правоохоронці на 100% переконані у винності підозрюваного, їм все одно слід належним чином обгрунтовувати необхідність застосування і подовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Бо обвинувальний вирок не виправдає факт порушення конвенційних гарантій під час досудового розслідування.
Підозрюваний, обвинувачений, засуджений не мають права відмовитися від апеляційної чи касаційної скарги захисника. У разі незгоди із скаргою (обґрунтуванням, мотивами, вимогами скарги тощо), клієнт адвоката має право заявити про це до або під час судового засідання і суд має право врахувати їх позицію при вирішенні скарги.