Професійна таємниця адвоката

Переклад Інформаційного бюлетеня здійснено за підтримки проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя».

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

7 Квітня 2021
|
1 257
|

У той час як стаття 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод захищає конфіденційність кореспонденції між окремими особами, вона також передбачає посилений захист обміну інформацією між адвокатами та їхніми клієнтами. Це обумовлено фундаментальною роллю адвокатів у демократичному суспільстві – роллю захисту сторін судових процесів.

Адвокати не зможуть виконувати це важливе завдання, якщо вони не можуть гарантувати тим, кого вони захищають, що обмін інформацією між ними залишиться конфіденційним. Для успішного виконання цієї місії важливо, щоб між адвокатом та його клієнтом була довіра, і саме для цього необхідна таємність. Право на справедливий суд, включаючи право звинуваченої особи не свідчити проти себе, не має прямого відношення до цього, але залежить від дотримання цієї умови.

Зважаючи на додатковий захист, який надає стаття 8 для дотримання конфіденційності відносин між адвокатом та клієнтом, а також підстави, на яких ця конфіденційність ґрунтується, ЄСПЛ вважає, що професійна таємниця адвокатів, накладаючи певні зобов’язання на них, має особливий захист за цією статтею.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту