ЄСПЛ визначив ціну помилкового убивства під час спецоперації правоохоронців

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

30 Червня 2020
|
2 338
|

помилкове вбивство. рішення у справі «Рамазанова та Алєксєєв проти Росії»

Під час операції із затримання наркодилерів в коридорі багатоквартирного житлового будинку у поліцейських, які були в цивільному і не представилися, виник конфлікт з двома мешканцями, в результаті якого був убитий один з них.

Згодом виявилося, що нарколабораторія була обладнана в сусідній орендованій квартирі, а в результаті інциденту постраждали невинні люди.

Інна Рамзанова, вдова убитого, ініціювала кримінальну справу, в якій співробітників міліції спочатку визнали винними, але згодом виправдали, вважаючи, що вони діяли в рамках самозахисту, а висунуті звинувачення ґрунтувалися лише на припущеннях. Таке рішення підтвердив і верховний суд регіону.

І.Рамазанова та другий постраждалий звернулися до ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стверджувалося, що чоловіка вбили поліцейські, а розслідування інциденту по факту смерті не було ефективним.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив І.Рамазановій 45 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Рамазанова та Алєксєєв проти Росії» (№ 1441/10) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, при вирішенні питання щодо компенсації моральної шкоди за порушені права національні суди мають виходити із сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях. Такий висновок ЄСПЛ зробив раніше у справі «Артур Іванов проти Росії».

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту