Компенсувати порушені права національні суди мають за «тарифами» ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Червня 2018
|
5 576
|

Рішення у справі «Артур Іванов проти Росії»

При вирішенні питання щодо компенсації моральної шкоди за порушені права національні суди мають виходити із сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях.

Відповідний висновок зробив ЄСПЛ у справі «Артур Іванов проти Росії» (заява № 62798/09). Прес-реліз рішення оприлюднено на сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Співробітник поліції вдарив пана Іванова у вухо, коли він знаходився під вартою, що викликало кровотечу та розрив барабанної перетинки. Постраждалий відповідно до рішення суду отримав компенсацію в розмірі, еквівалентній 440 євро. Апеляція підтвердила суму компенсації, відхиливши аргументи Іванова щодо того, що компенсація має визначатися на основі сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях.

Постраждалий звернувся до ЄСПЛ, посилаючись на статтю 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Він заявляв, що залишився жертвою порушення його прав  відповідно до Конвенції, оскільки сума компенсації була занадто низькою і не надавала йому належного відшкодування.

Суд у Страсбурзі підтвердив факт порушення статті 3 Конвенції та присудив справедливу компенсацію моральної шкоди у розмірі 11 000 євро.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Артур Іванов проти Росії» (заява № 62798/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту