Справа «Артур Іванов проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Червня 2018
|
3 632
|

Справа стосувалася скарги на те, що побитий працівниками поліції громадянин не отримав достатньої компенсації під час провадження в національному суді за порушення його прав згідно зі статтею 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Прес-реліз англійською мовою можна переглянути за посиланням.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 199 (2018)
06.05.2018

 

Артур Іванов проти Росії (№ 62798/09)

Заявник, Артур Германович Іванов, є громадянином Росії, який народився в 1977 році і мешкає в м. Новочебоксарськ (Росія).

Справа стосувалася скарги пана Іванова на те, що він не отримав достатньої компенсації під час провадження в національному  суді за порушення його прав згідно зі статтею 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність,  поводження).

Національні суди встановили, що співробітник поліції вдарив пана Іванова у вухо, коли він знаходився під вартою у квітні 2007 року, що викликало кровотечу та розрив барабанної перетинки.

У квітні 2009 року він отримав компенсацію в розмірі 20 000 російських рублів (близько 440 євро), рішення, яке було підтверджене в травні 2009 року після апеляції пана Іванова щодо суми. Апеляційний суд явно відхилив його доказ стосовно того, що така компенсація повинна бути визначена на основі сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність поводження) він скаржився на те, що він залишався жертвою порушення його прав  відповідно до Конвенції, оскільки сума компенсації була занадто низькою і не надавала йому належного відшкодування. Він також подав скаргу відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб судового захисту) разом зі статтею 3.

Порушення статті 3 (нелюдське та таке, що принижує гідність) поводження

Відсутність порушення статті 13 разом зі статтею 3

Справедлива сатисфакція : 11 000 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту