Туреччині не вдалося змінити свій особливий «статус» у рішенні ЄСПЛ щодо Карабаху

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Жовтня 2020
|
1 073
|

Нагірний Карабах. Туреччина

Вивчивши заперечення, висловлені урядом Туреччини, а також беручи до уваги серйозність конфлікту та те, що він загострюється, суд не бачить жодної причини змінювати своє рішення та знімати будь-які обмеження.

Так вирішив Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Туреччини щодо вилучення окремого згадування про країну з рішення, що було ухвалене раніше стосовно ситуації у Нагірному Карабасі, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Нагадаємо, цим рішенням ЄСПЛ зобов’язав держави, які прямо чи опосередковано беруть участь у конфлікті в Нагірному Карабасі, включаючи Туреччину, утримуватися від дій, що сприяють порушенню конвенційних прав цивільних осіб, та поважати зобов’язання за Конвенцією.

Схоже, що окреме згадування Туреччини у рішенні і обурило владу країни, яка спробувала виправити цю незручну з політичної точки зору ситуацію.

Але у Страсбурзі відповіли відмовою, пославшись на те, що їхнє рішення від 6 жовтня, у якому наголошується на ролі Туреччини, було ухвалене на підставі доказів того, що окремі держави прямо чи опосередковано залучені до конфлікту.

Раніше, 29 вересня ЄСПЛ закликав як Азербайджан, так і Вірменію утриматися від вжиття будь-яких заходів, зокрема військових дій, які можуть спричинити порушення прав цивільного населення, передбачених Конвенцією, включаючи ризик для їх життя та здоров’я.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту