Антисемітські висловлювання порушили Конвенцію, але не були варті матеріальної компенсації

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Лютого 2021
|
1 605
|

Антисемітські висловлювання

Образа людей, що грунтується на їхній етнічній приналежності, порушує Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод. Але констатування ЄСПЛ порушень не завжди гарантує матеріальну компенсацію завданої моральної шкоди.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справах «Бехар та Гутман проти Болгарії» (№ 29335/13) та «Будінова та Чапразов проти Болгарії» (№ 12567/13), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Етнічні євреї Габріела Арон Бехар та Катрін Борисова Гутман Справа образилися на журналіста і політика через висловлені ним антисемітські зауваження.

Вони подали позов проти кривдника, вимагаючи вибачення а також зобов’язання його утримуватися від подібних висловлювань у майбутньому. Втім, суди відхилили ці вимоги.

В повністю подібну ситуацію потрапили етнічні роми Кремена Гошова Будінова та Василь Стоянов Чапразов, яким національні суди відмовили у задоволенні позовних вимог стосовно антиромських заяв.

Тоді ці люди звернулися до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) і статтю 14 (заборона дискримінації) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони скаржились на відхилення позовів.

Суд у Страсбурзі констатував порушення цих статей Конвенції, разом із тим постановив, що сам факт виявлення порушення складав достатню справедливу сатисфакцію щодо моральної  шкоди, завданої заявникам. Щоправда, ЄСПЛ наказав Болгарії компенсувати понесені ними видатки і витрати.

Переклад прес-релізу рішень ЄСПЛ у справах «Бехар та Гутман проти Болгарії» (№ 29335/13) та «Будінова та Чапразов проти Болгарії» (№ 12567/13) забезпечили президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олена Дроздова.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту