Справа «Будінова та Чапразов проти Болгарії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Лютого 2021
|
1 249
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 056, (2021)
16. 02.2021

Budinova і Chaprazov  проти Болгарії (№ 12567/13)

Заявники, Кремена Гошова Будінова та Василь Стоянов Чапразов (Kremena Goshova Budinova і Vasil Stoyanov Chaprazov), є громадянами Болгарії, які народились у 1970 та 1945 роках, відповідно, і проживають в м. Софія. За своєю етнічною приналежністю вони роми.

Справа стосувалася відхилення позову відповідно до антидискримінаційного законодавства проти журналіста і політика, в якому вимагалося вибачення за антиромські висловлювання, а також того, щоб він утримувався від таких зауважень у майбутньому.

Покладаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) і статтю 14(заборона дискримінації) Конвенції заявники скаржились на те, що відхилення поглядів політика як «фактів» узаконило расизм.

Порушення статті 8 разом зі статтею 14

Справедлива сатисфакція: Суд постановив, що  виявлення порушення статті 8 Конвенції разом зі статтею 14 складало достатню справедливу сатисфакцію щодо моральної шкоди, завданої заявникам, а також те, що держава-відповідач повинна виплатити заявникам 2 900 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту