Справа «Бехар та Гутман проти Болгарії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Лютого 2021
|
1 180
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 056, (2021)
16. 02.2021

Behar і Gutman проти Болгарії (№ 29335/13)

Заявники, Габріела Арон Бехар та Катрін Борисова Гутман (Gabriela Aron Behar, Katrin Borisova Gutman), є громадянами Болгарії, які народилися в 1972 та 1968 році, відповідно і проживають в м. Пловдив (Болгарія). За своєю етнічною приналежністю вони євреї.

Справа стосувалася відхилення заяви для отримання рішення суду, яку вони подали проти журналіста і політика вимагаючи вибачення за антисемітські зауваження, а також того, щоб він утримувався від таких зауважень у майбутньому.

Покладаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) і статтю 14 (заборона дискримінації) Європейської Конвенції заявники скаржились на відхилення їх позову проти політика.

Порушення статті 8 разом зі статтею 14

Справедлива сатисфакція: Суд постановив, що  виявлення порушення статті 8 Конвенції разом зі статтею 14 складало достатню справедливу сатисфакцію щодо моральної  шкоди, завданої заявникам, а також те, що держава-відповідач повинна виплатити заявникам 2762,53 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту