6000 євро присудив ЄСПЛ за відмову держави перевести ув’язненого ближче до родини

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Вересня 2019
|
2 249
|

рішення ЄСПЛ у справі «Авсар і Текін проти Туреччини»

Відмова національних органів влади перевести засуджених осіб до установ виконання покарання, розташованих ближче до місця проживання їхніх родин, становило порушення права на повагу до приватного та сімейного життя.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Авсар і Текін проти Туреччини» (заяви № 19302/09 та 49089/12), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Абдулкеріма Авсара та Абдулкеріма Текіна було засуджено до довічного позбавлення волі за тероризм та сепаратизм. Кожен з них подав клопотання до Міністерства юстиції про переведення до в’язниці, розташованої ближче до місця проживання родини, обгрунтовуючи прохання різними причинами.

Обидва клопотання були відхилені. Оскарження відмов у суді успіху не мало.

Тоді, посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, чоловіки звернулися до ЄСПЛ. Вони скаржилися на відхилення їх запитів про переведення до в’язниць, що були розташовані ближче до їх родини.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 6 тис. євро відшкодування моральної шкоди кожному із заявників.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Авсар і Текін проти Туреччини» (заяви № 19302/09 та 49089/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, при вирішенні питання щодо компенсації моральної шкоди за порушені права національні суди мають виходити із сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях. Відповідний висновок зробив ЄСПЛ у справі «Артур Іванов проти Росії»

За законом українські суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод та практику ЄСПЛ як джерело права.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту