Справа «Авсар і Текін проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Вересня 2019
|
2 785
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 306 (2019)
17.09.2019

Avşar і Tekin проти Туреччини (заяви № 19302/09 та 49089/12)

Заявники, Abdulkerim Avşar та Abdulkerim Tekin, є громадянами Туреччини, які народились в 1973 та 1967 роках,  відповідно. Після засудження до довічного ув’язнення за терористичні злочини та спробу територіального сепаратизму відповідно, кожний з них просив перевести його у в’язницю, розташовану ближче до сімейного будинку.

На момент подання заяви пан Avşar перебував під вартою у в’язниці типу F в м. Кириккале, в той час як його сім’я мешкала в м. Діярбакир. Його мати, яка страждала від хвороби Паркінсона,  була не в змозі подорожувати. У червні 2008 року адвокат пана Avşar подав запит до Генерального директорату в’язниць м. Анкара про переведення свого клієнта у в’язницю в провінції Діярбакир. Пан Avşar двічі подавав заяву до Генерального директорату в’язниць при Міністерстві юстиції з цією ж метою. Міністерство юстиції відхилило його запити. У грудні 2008 року пан Avşar написав лист судді з питань виконання покарань м. Кириккале оскаржуючи відмову Генерального директорату задовольнити його запит про переведення. Суддя відхилив його заяву на підставі того, що він не мав юрисдикції вирішувати це питання. Пан Avşar подав апеляцію на рішення судді. Апеляційний суд м. Кириккале відхилив апеляцію та вирішив передати запит до Міністерства юстиції. 25 травня 2018 року пан Avşar був переведений у в’язницю типу Т в м. Діябакир.

На момент подання заяви пан Tekin  перебував під вартою у в’язниці типу F в м. Кириккале, в той час як його сім’я мешкала в селі поблизу м. Сіїрт. У листопаді 2011 року пан Tekin  подав заяву до Міністерства юстиції з проханням перевести його ближче до його сім’ї. Міністерство відхилило його запит на підставі того, що в’язниці, в які він просив перевести його, були повністю наповнені. Пан Tekin подав заяву до судді з питань виконання покарань м. Кириккале оскаржуючи це рішення. У квітні 2012 року суддя встановив, що відмова Міністерства не була незаконною. Пан Tekin  подав апеляцію до Суду присяжних м. Кириккале, який відхилив його апеляцію. 22 серпня 2016 року пан Tekin  повідомив реєстр Суду, що він був переведений у в’язницю, яка знаходилась за 1500 км від м. Сіїрт.

Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської Конвенції з прав людини заявники скаржилися на відхилення їх запитів про переведення у в’язницю, розташовану ближче до їх сімейного будинку.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 6000 євро(EUR) кожному, пану Avşar у та пану Tekin – відшкодування моральної шкоди та 1000 євро пану Avşar – відшкодування видатків та витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту