Зловживання, наклеп, два позови: ЄСПЛ підтвердив свободу вираження поглядів опозиції

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

31 Серпня 2018
|
2 605
|

рішення у справі «Maкрадулі проти Колишньої Югославської Республіки Македонія»

Європейський суд з прав людини констатував факт порушення ст. 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у звинуваченні у наклепі опозиційного політика Македонії.

Відповідне рішення ухвалене ЄСПЛ у справі «Maкрадулі проти Колишньої Югославської Республіки Македонія» (заяви № 64659/11 та 24133/13), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Яні Maкрадулі, будучи політиком опозиційної партії, під час прес-конференції озвучив інформацію, що керівник Служби безпеки та контррозвідки Македонії зловживав повноваженнями поліції з прослуховування телефонних розмов для отримання прибутку на фондовій біржі. Звинувачений у злочині чиновник ініціював кримінальне провадження про наклеп, за наслідками якого Maкрадулі був визнаний винним та засуджений до штрафу.

Аналогічний процес цей же чиновник ініціював і виграв у зв’язку з іншими висловлюваннями опозиційного політика щодо причетності прем’єр-міністра або його двоюрідних братів (чиновник був братом прем’єра) до продажу державних земельних ділянок для будівництва готелю.

Оскарження рішень у вищих судах для Maкрадулі не мало успіху, тоді він звернувся до ЄСПЛ, який констатував порушення ст. 10 Конвенції та присудив 1500 євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Maкрадулі проти Колишньої Югославської Республіки Македонія» (заяви № 64659/11 та 24133/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту