Справа «Maкрадулі проти Колишньої Югославської Республіки Македонія» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

31 Серпня 2018
|
2 777
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 263 (2018)
19.07.2018

Maкрадулі проти Колишньої Югославської Республіки Македонія (№ 64659/11 та 24133/13)

Заявник, Яні Макрадулі, є громадянином Македонії, який народився в 1965 році і мешкає в м. Скоп’є.

Справа стосувалася скарги заявника на визнання винним у наклепі.

Перша з двох заяв стосувалася подій, які розпочалися у грудні 2007 року. Пан Макрадулі, в той час політик опозиційної партії SDMS, поставив питання на прес-конференції стосовно того, чи S.M., член правлячої партії та керівник Служби безпеки та контррозвідки, зловживав повноваженнями поліції з прослуховування телефонних розмов для отримання прибутку на фондовій біржі. S.M. відкрив окреме провадження про наклеп проти заявника, який був визнаний винним у листопаді 2009 року в наклепі і йому був призначений штраф в розмірі 1500 євро. Це рішення було підтверджене по апеляції, в той час як конституційна апеляція пана Макрадулі була відхилена у лютому 2011 року.

Друга заява стосувалася прес-конференції, яку надав пан Макрадулі у вересні 2007 року. Він стверджував про причетність прем’єр-міністра або його двоюрідних братів до продажу державних земельних ділянок для будівництва готелю. S.M., який був двоюрідним братом прем’єр-міністра, відкрив провадження про наклеп. Суд у лютому 2011 року виявив, що було зрозуміло, що заявник направляв свої твердження проти S.M. навіть якщо він його не називав його, але суд визнав, що обвинувачення були помилковими. Суд виявив пана Макрадулі винним у наклепі та призначив штраф у розмірі 1000 євро, рішення, яке було підтверджене по апеляції в травні 2011 року. Конституційна скарга пана Макрадулі була відхилена у вересні 2012 року.

Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Європейської конвенції пан Макрадулі скаржився на його засудження в кримінальному порядку за наклеп.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція : 1500 євро (моральна шкода) та 1020 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту