Засудження за критику медичного працівника оцінили у €6 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Січня 2022
|
297
|

рішення Європейського суду з прав людини у справі «Банащик проти Польщі»

Усім юристам добре відомо, як складно довести лікарську помилку. Очевидно саме тому критикувати роботу медиків теж небезпечно. Іноді можна наразитися на покарання.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Банащик проти Польщі» (заява № 66299/10), повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 2005 році редактор польської місцевої газети Ян Банащик оприлюднив у своєму виданні статтю із критикою керівництва однієї із державних лікарень та якість лікування, що в ній надавалася. Твердження були проілюстровані цитатами та відзивами пацієнтів лікаря M.S.

Лікарня та лікар подали скаргу на редактора.

Публікація була визнана наклепом на медичного працівника і керівника державної лікарні. Було констатовано, що матеріал міг знищити довіру населення до медичної професійної кваліфікації лікаря. В 2010 чоловік був засуджений у кримінальному порядку. Національні суди наказали сплатити штраф.

Але пізніше було проведене розслідування лікаря, який був фігурантом статті, визнали винним у злочині створення загрози для життя пацієнта. У 2011 році M.S. засудили до умовного терміну позбавлення волі.

Я. Банащик звернувся до Європейського суду з прав людини. Він скаржився на те, що його засудження в кримінальному порядку за наклеп на лікаря M.S. порушило ст. 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі підтвердив порушення конвенційних гарантій та присудив 6 тис. євро компенсації моральної шкоди.

Прес-реліз рішення Європейського суду з прав людини у справі «Банащик проти Польщі» (заява № 66299/10) у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту