Справа «Банащик проти Польщі»

Документ у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Січня 2022
|
451
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 397, (2021)
21.12. 2021

Banaszczyk проти Польщі  (заява № 66299/10)

Заявник,  Ян Банащик (Jan Banaszczyk), є громадянином  Польщі 1944 року народження. Він мешкає в м. Кентшин (Польща). На момент подій, про які йде мова, він був редактором безкоштовної місцевої газети, що виходить двічі на тиждень. Справа стосується засудження пана Banaszczyk в кримінальному порядку за наклеп на медичного працівника і голову державної лікарні (лікар M.S.) після публікації в 2005 році статті, в якій він критикував керівництво лікарні та якість лікування, що в ній надається.

Заявник проілюстрував свої твердження цитуючи в тому числі приклади пацієнтів лікаря M.S.. Лікарня та лікар M.S. подали скаргу на заявника, якому національні суди наказали сплатити кримінальний штраф у 2010 році; вони вважали, що його коментарі  могли знищити довіру населення до медичної професійної кваліфікації M.S.. Згодом було проведене розслідування і цей лікар був визнаний винним у злочині створення загрози для життя пацієнта та в 2011 році засуджений до умовного  позбавлення волі.

Покладаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Європейської Конвенції з прав людини пан Banaszczyk скаржиться на його засудження в кримінальному порядку за наклеп на лікаря M.S.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція:

Матеріальна шкода: 280 євро (EUR)

Моральна шкода: 6 000 євро

Видатки і витрати: 300 євро

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту