Засудження особи до позбавлення волі не виправдовує безпідставне тримання під вартою під час розслідування

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Березня 2021
|
2 772
|

рішення ЄСПЛ у справі «Золандт проти Нідерландів»

Навіть якщо правоохоронці на 100% переконані у винності підозрюваного, їм все одно слід належним чином обгрунтовувати необхідність застосування і подовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Бо обвинувальний вирок не виправдає факт порушення конвенційних гарантій під час досудового розслідування.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Золандт проти Нідерландів» (№ 69491/16), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Фердинанд Жерардус Золандт був обвинувачений у замаху на вбивство, збройний напад за обтяжуючих обставин, знищення майна та незаконному зберіганні вогнепальної збої, боєприпасів та кастету.

Рішенням слідчого судді йому був обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 14 днів. Пізніше суд подовжив його тримання під вартою і відхилив декілька клопотань про звільнення з-під варти.

Апеляційний суд, який переглядав рішення за скаргою підозрюваного, відхилив його вимоги та залишив в оскаржуване рішення.

Пізніше Золандт був визнаний винним у декількох злочинах та засуджений до десяти місяців позбавлення волі з вирахуванням терміну, відбутого під вартою під час досудового розслідування.

Ще під час розслідування чоловік звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 5§3 (право на свободу та безпеку) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що в рішення апеляційного суду за його скаргою не містило достатніх підстав для обґрунтування продовження його тримання під вартою.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 5§3 Конвенції.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Золандт проти Нідерландів» (№ 69491/16), у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту