Справа «Золандт проти Нідерландів»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Березня 2021
|
1 597
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 047, (2021)
09. 02.2021

Zohlandt проти Нідерландів (№ 69491/16)

Заявник, Фердинанд Жерардус Золандт (Ferdinand Gerardus Zohlandt), є громадянином Нідерландів, який народився в 1961 році і мешкає в муніципалітеті Уден (Нідерланди).

Справа стосувалася кримінального провадження проти заявника у зв’язку з рядом насильницьких злочинів.

Після того, як проти пана Zohlandt було подане обвинувачення у скоєнні кримінального злочину за спробу вбивства,збройний напад за обтяжуючих обставин та знищення майна, його заарештували та помістили під варту в поліції за підозрою в спробі умисного нападу за обтяжуючих обставин та незаконне зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів та кастета. 16 червня 2016 року наказом слідчого судді обласного суду Уст-Брабант йому був обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 14 днів.

У двох окремих рішеннях, прийнятих 29 червня 2016 року, обласний суд відхилив клопотання пана Zohlandt про призупинення його досудового ув’язнення та вирішив продовжити його на 90 днів.

29 липня 2016 року пан Zohlandt подав нову заяву про звільнення або призупинення його досудового ув’язнення, яка була скасована обласним судом 3 серпня 2016 року. Апеляційний суд відхилив апеляцію пана Zohlandt 18 серпня 2016 року та підтримав оскаржуване рішення.

23 вересня 2016 року в обласному суді розпочався розгляд справи. Досудове ув’язнення пана Zohlandt було призупинене, був виданий заборонний судовий наказ, а провадження у справі було відкладене.

У рішенні від 3 березня 2017 року пан Zohlandt був визнаний винним в спробі умисного нападу за обтяжуючих обставин та декількох злочинах згідно з Законом про зброю та боєприпаси і засуджений до десяти місяців позбавлення волі з вирахуванням часу, проведеного в досудовому ув’язненні.

Покладаючись, зокрема, на статтю 5 §3 (право на свободу та безпеку) Конвенції заявник скаржився на те, що в рішенні Апеляційного суду від 18 серпня 2016 року не було достатніх підстав для обґрунтування продовження його тримання під вартою.

Порушення статті 5§3

Справедлива сатисфакція: Заявник не подав жодної вимоги щодо справедливої сатисфакції.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту