ЄСПЛ присудив компенсацію авіаперевізникам, що літали у заборонених напрямках

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Вересня 2018
|
1 991
|

рішення у справі «Tiramavia S.R.L. та інші проти Республіки Молдова»

Попри те, що авіаперевізники здійснювали рейси у заборонених напрямках, позбавлення їх експлуатаційних сертифікатів порушувало ст. 1 (Захист власності) Протоколу № 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Прес-реліз рішення у справі «Tiramavia S.R.L. та інші проти Республіки Молдова» (заяви № 54115/09, 55707/09 і 55770/09) оприлюднений на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Місцевий орган Державного управління цивільної авіації (CASA) виявив порушення правил безпеки ЄС авіакомпанії і видав припис про виправлення порушень.

Втім, через протести європейських аеропортів щодо літаків однієї з авіакомпаній а також через те, що літаки інших авіакомпаній літали в ризикові пункти призначення, незважаючи на заборону польотів в тих напрямках, CASA достроково приступило до скасування усіх експлуатаційних сертифікатів.

CASA раніше також заборонило молдавським перевізникам літати в Ірак та Афганістан, але це рішення на момент позбавлення авіакомпаній сертифікатів не набрало чинності. Національні суди підтвердили це рішення регулятора.

Тоді компанії звернулися до Європейського суду з прав людини. Вони аргументували, що скасування їх експлуатаційних сертифікатів авіаперевізників є Порушенням ст. 1 (Захист власності) Протоколу № 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі став на сторону авіаперевізників, присудивши кожній 3 тис. євро, як справедливу сатисфакцію.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Tiramavia S.R.L. та інші проти Республіки Молдова» (заяви № 54115/09, 55707/09 і 55770/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту