Справа «Tiramavia S.R.L. та інші проти Республіки Молдова» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Вересня 2018
|
2 188
|

Прес-реліз мовою оригіналу можна переглянути за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 291 (2018)
04.09.2018

Tiramavia S.R.L. та інші проти Республіки Молдова (заяви № 54115/09, 55707/09 і 55770/09)

Компаніями-заявниками, Tiramavia SRL, Valan International Cargo Charter SRL та Grixona S.R.L., є три авіакомпанії, зареєстровані в Молдові.

Справа стосувалася скасування експлуатаційних сертифікатів авіаперевізника в 2007 році. У червні 2007 року місцевий регулятивний орган Державного управління цивільної авіації (CASA) вказав компанії-заявникові виправити порушення, виявлені в звіті про безпеку ЄС. Проте, 21 червня CASA приступило до скасування усіх експлуатаційних сертифікатів трьох компаній.

CASA виявило, що деякі європейські аеропорти висловлювали занепокоєння щодо літаків Tiramavia , а також те, що інші компанії-заявники літали в різні ризикові пункти призначення незважаючи на заборону польотів в тих напрямках.  CASA раніше заборонило молдавським перевізникам літати в Ірак та Афганістан, хоча цей наказ не повинен був набути чинності до липня 2007 року. Суди підтвердили рішення CASA.

Компанії-заявники скаржилися, зокрема, на скасування їх експлуатаційних сертифікатів авіаперевізників відповідно до статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Європейської конвенції з прав людини.

Порушення статті 1 Протоколу № 1

Справедлива сатисфакція : 3000 євро (EUR) моральної шкоди та 2500 євро видатків та витрат кожній із компаній-заявників.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту