ЄСПЛ присудив 12,5 тис. євро за тривале розслідування обставин поміщення у витверезник

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Грудня 2018
|
1 677
|

рішення у справі «Юраш проти Польщі» (№ 48327/09)

Домашня побутова сварка та бійка з дружиною у 2008 році закінчилася для поляка Яна Юраша викликом поліції та не зовсім комфортним поміщенням громадянина напідпитку у витверезник.

За результатами вивчення обставин ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Юраш проти Польщі» (№ 48327/09), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Через декілька днів пан Юраш подав скаргу на співробітників поліції за зловживання повноваженнями та напад. При цьому на підтримку своїх претензій він надав медичні довідки.

Через сім років співробітники поліції були визнані винними у вчиненні правопорушення. Їм було призначено штраф та 12 місяців умовного ув’язнення. Апеляції співробітників поліції були відхилені.

Тим не менш, посилаючись на ст.3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Я.Юраш поскаржився до Європейського суду з прав людини на жорстоке поводження співробітників поліції, а також на тривалість та неефективність кримінального провадження.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 3 Конвенції в частині розслідування та присудив 12,5 тис. євро справедливої сатисфакції.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Юраш проти Польщі» (№ 48327/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту