ЄСПЛ покарав Італію за неоднозначне застосування судами законодавства при призначенні пенсій лікарям

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Вересня 2018
|
2 178
|

рішення у справах «Moттола та інші проти Італії» та «Стайбано та інші проти Італії»

Від 42 до 19,5 тис. євро кожному із заявників присудив Європейський суд з прав людини, переглядаючи розмір компенсації у справах «Moттола та інші проти Італії» (№ 29932/07) та «Стайбано та інші проти Італії» (№ 29907/07), які стосувалися виплат пенсії за віком.

Відповідний прес-реліз оприлюднено на офіційному сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Лікарі, які протягом 14 років працювали в поліклініці Неаполітанського університету відповідно до строкової комерційної угоди і постійних угод, звернулися до суд для визнання постійних трудових відносин з метою забезпечення відповідних прав на соціальне забезпечення. Частина позовів виявилися успішними, частину визнали неприйнятними.

Посилаючись, зокрема, на ч. 1 ст. 6 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини та основних свобод, лікарі, яким було відмовлено, поскаржилися до ЄСПЛ. Позицію було обгрунтовано тим, що вони не мали доступу до суду для того, щоб домогтися визнання існування державно-трудових відносин і, відповідно, пенсійних виплат. Також вони скаржилися на те, що вони були позбавлені права на пенсію за їх період роботи допоміжними лікарями, оскільки їх адміністративна заява виявилася невідповідною умовам прийнятності (ст. 1 Протоколу № 1).

У двох основних рішеннях, прийнятих у 2014 року, ЄСПЛ встановив, що відхилення запиту заявників до Неаполітанського університету про виплату пенсійних внесків від їх імені порушувало статтю 6 і статтю 1 Протоколу № 1.

Рішенням від 06.09.2018 було вирішено питання застосування статті 41 (справедлива сатисфакція) Конвенції.

Так, у справі Моттола та інші було присуджено: 34 000 євро кожному заявникові у зв’язку з матеріальною шкодою та 8000 євро кожному заявникові у зв’язку з моральною шкодою. У справі Стайбано та інші від 34 000 євро до 11 500 євро кожному у зв’язку з матеріальною шкодою і 8000 євро кожному заявникові у зв’язку з моральною шкодою.

З текстом прес-релізу рішення у справах «Moттола та інші проти Італії» (№ 29932/07) та «Стайбано та інші проти Італії» (№ 29907/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту