Справи Moттола та інші та Стайбано та інші проти Італії (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Вересня 2018
|
2 772
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 293 (2018)
06.09.2018

Moттола та інші проти Італії (№ 29932/07)

Стайбано та інші проти Італії (№ 29907/07)

Ці дві справи стосувалися питання справедливої сатисфакції стосовно позовів щодо виплати пенсії за віком. Заявники є громадянами Італії і всі вони є лікарями, які протягом 1983-1997 рр. працювали в поліклініці Неаполітанського університету Федеріко II, спочатку відповідно до строкової комерційної угоди і згодом на підставі постійних угод. Ряд лікарів в такій самій ситуації подали заяви до адміністративних судів для того, щоб отримати визнання існування постійних трудових відносин між ними та університетом з метою забезпечення відповідних прав на соціальне забезпечення. Їхні позови виявилися успішними в Обласному адміністративному суді і Consiglio di Stato. У 2004 році заявники подали заяви, подібні до заяв їх колег до Обласного адміністративного суду. Проте, наслідком провадження стало визнання їх заяв неприйнятними. Посилаючись, зокрема, на статтю 6 § 1 (право на справедливий судовий розгляд) заявники скаржились на те, що вони не мали доступу до суду для того, щоб домогтися визнання існування державно-трудових відносин між ними та Неаполітанським університетом і, відповідно, виплати відповідних пенсійних внесків.

Посилаючись на статтю 1 (захист власності) Протоколу № 1 вони також скаржилися на те, що вони були позбавлені їх прав на пенсію за їх період роботи допоміжними лікарями, оскільки їх адміністративна заява не відповідала умовам прийнятності.

У двох основних рішеннях, прийнятих 4 лютого 2014 року, Суд встановив, що відхилення запиту заявників до Неаполітанського університету про виплату пенсійних внесків від їх імені порушило статтю 6 §1 і статтю 1 Протоколу № 1.

Сьогоднішні рішення стосувалися питання застосування статті 41 (справедлива сатисфакція) Конвенції.

Справедлива сатисфакція:

– справа Моттола та інші: 34 000 євро кожному заявникові у зв’язку з матеріальною шкодою та 8000 євро кожному заявникові у зв’язку з моральною шкодою;

– справа Стайбано та інші: у зв’язку з матеріальною шкодою  – 34 000 євро кожному – пані Андріану, Пані Еспозіто та М. Маротта, 29 000 євро – пані Каса, 24 000 євро кожному – пану Каф’єро та пану Імператоре, 21 500 євро пані Вітулло, а 11 500 євро кожному- пані Стайбано, пану Д’Алессіо, пані Палмієрі і пану Тоні; і 8000 євро кожному заявникові у зв’язку з моральною шкодою.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту