ЄСПЛ покарав Іспанію на 9,6 тис. євро за тлумачення заднім числом закону Верховним судом

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Червня 2020
|
1 802
|

рішення ЄСПЛ у справі «Гіл Санджуан проти Іспанії»

Національний суд виніс у 2010 році рішення у спорі Марії Гіл Санджуан з органами влади через заходи розмежування прибережжя, які вплинули на земельні ділянки, якими володіла жінка.

Оскільки рішення було не на її користь, Гіл Санджуан у листопаді цього ж року подала апеляцію з питань права до адміністративної палати Верховного суду. Ця апеляція була визнана національним судом підготовленою належним чином і в січні 2011 року жінка подала її до ВС.

Але в жовтні 2011 року Верховний Суд повідомив скаржницю про неприйнятність її апеляції, пославшись, зокрема, на своє рішення, ухвалене у лютому 2011 року, і надавши 10 днів для надання додаткової інформації.

Хоча Гіл Санджуан надала аргументи на користь прийнятності, але в лютому 2012 року Верховний Суд оголосив її апеляцію неприйнятною.

У відповідь на правову позицію скаржниці про те, що апеляція відповідала правовим вимогам на момент подання, Верховний Суд постановив, що прецедентне право, на яке посилалася жінка, було «замінене вищезазначеною недавньою доктриною».

Гіл Санджуан подала заяву про скасування такого рішення, стверджуючи про порушення її права на справедливий судовий розгляд, оскільки Верховний суд застосував нове тлумачення процесуальної вимоги зі зворотною силою. Але зрештою Конституційний суд також відхилив скаргу.

Тоді Гіл Санджуан звернулася до Європейського суду з прав людини, передаєінформаційний ресурс «ECHR. UkrainianAspect».

Посилаючись на статтю 6§1 (доступ до суду) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона скаржився на застосування зі зворотною силою нового тлумачення Верховним Судом процесуальних вимог повідомлення про апеляцію з питань права, а також на те, що їй не була надана можливість виправити будь-які можливі недоліки.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 6§1 Конвенції та присудив компенсацію завданої моральної шкоди на рівні 9,6 тис. євро.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Гіл Санджуан проти Іспанії» (№ 48297/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту