ЄСПЛ окреслив реальну перспективу звільнення для довічно ув’язнених

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

29 Жовтня 2021
|
754
|

Рішення ЄСПЛ у справі «Банчок та Ласло Мадьяр проти Угорщини»

Довічне ув’язнення може бути сумісне з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод лише тоді, коли від початку є як перспектива звільнення, так і можливість перегляду.

Такий висновок зробив Європейський суд з прав людини  у рішенні у справі «Банчок та Ласло Мадьяр проти Угорщини» (заяви № 52374/15 та 53364/15), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Йожеф Банчок і Ласло Мадьяр відбувають довічне ув’язнення з правом просити умовно-дострокове звільнення через 40 років з моменту набуття вироком чинності.

У жовтні 2015 року засуджені звернулися до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 3 Конвенції, вони стверджували, що встановлені в Угорщині умови звільнення на практиці рівносильні відсутності можливості вийти з УДЗ, що рівносильно нелюдському поводженню.

Суд у Страсбурзі відзначив, що 40 років, які заявникам доведеться чекати до їх першого прохання про перегляд вироку, значно перевищують рекомендовані часові рамки. На думку високих суддів, прохання про УДЗ має розглядатися не пізніше ніж через 25 років після винесення вироку про довічне ув’язнення з наступними періодичними переглядами.

Тому в цій справі мало місце порушення ст. 3 Конвенції у формі нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Банчок та Ласло Мадьяр проти Угорщини» (заяви № 52374/15 та 53364/15)  у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту