ЄСПЛ не побачив порушення прав у розгоні поліцією протесту професорів університету

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

16 Жовтня 2018
|
2 108
|

рішення у справі «Tускія та інші проти Грузії»

Грузинська поліція не порушила ні свободи вираження поглядів (ст. 10 Конвенції), ні свободи зібрань (ст. 11 Конвенції), коли розганяла протест викладачів Тбіліського державного університету проти реформ та ректора учбового закладу.

Такий висновок зробив Європейський суд з прав людини у справі «Tускія та інші проти Грузії» (заява № 14237/07). Реліз оприлюднений на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

В рамках організації протесту проти триваючої реформи професори Тбіліського державного університету кілька місяців проводили зустрічі в приміщеннях закладу.

Протести завершилися, коли професори та 400 інших протестувальників почали закликати до відставки виконуючого обов’язки ректора. Вчені стверджували, що вони пішли до кабінету керівника, але залишили його без опору, коли втрутилася поліція.

Згодом національні органи правосуддя визнали професорів відповідальними у порушені громадського порядку та призначено штрафи.

В рамках адміністративного провадження суди констатували, що рішення поліції вивести вчених з кабінету повинне було запобігти наступному порушенню порядку і тому було обґрунтованим. Вони посилалися на заяви десяти очевидців, в тому числі співробітників поліції та університету. Також двоє порушувачів громадського порядку не підкорилися наказу поліції. То ж правоохоронці близько години вели переговори, аби протестувальники залишили кабінет ректора і погодилися продовжити свій протест в аудиторіях.

Дев’ять професорів-протестувальників звернулися за захистом до Європейського суду з прав людини.

Посилаючись, зокрема, на статтю 10 (свобода вираження поглядів) та статтю 11 (свобода зібрань та об’єднань) Конвенції з прав людини та основоположних свобод, вони стверджували, що розгін поліцією їх протесту та пов’язане з цим адміністративне провадження були незаконними і непропорційними.

Втім, суд у Страсбурзі не побачив порушень і в цій справі став на сторону державних органів.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Tускія та інші проти Грузії» (заява № 14237/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту