Встановлення батьківства: найкращі інтереси дитини завжди на боці законних батьків

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Серпня 2018
|
4 296
|

рішення у справі «Фрьоліх проти Німеччини» (заява № 16112/15)

Сімейна ситуація може опинитися під загрозою, якщо законні батьки змушені з’ясовувати питання батьківства. Тому контакт із передбачуватим біологічним батьком у будь-якому випадку не буде в найкращих інтересах дитини.

З такою позицією, висловленою національним судом, погодилися у Європейському суді з прав людини під час розгляду справи «Фрьоліх проти Німеччини» (заява № 16112/15), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Пан Фрьоліх мав стосунки із заміжньою жінкою, які припинилися незабаром після того, як остання народила дитину. Аби встановити своє батьківство, Фрьоліх відкрив кілька проваджень, ініціював проведення тесту на батьківство і отримання прав на контакт. Втім, законні батьки заперечували, що Фрьоліх був біологічним батьком і відмовилися надати свою згоду на тест на батьківство.

В кінцевому підсумку національний суд вирішив не надавати ні прав на контакт, ні прав на інформацію. Суд проаналізував сімейну ситуацію, яка б опинилася під загрозою, якщо б законні батьки були змушені з’ясовувати питання батьківства. Суд постановив, що контакт із передбачуваним біологічним батьком у будь-якому випадку не був в найкращих інтересах дитини. Федеральний конституційний суд відмовився розглядати скаргу.

Тоді Фрьоліх звернувся до Європейського суду з прав людини і, пославшись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, скаржився на відмову надати йому права на контакт і наказати законним батькам надавати йому інформацію про дитину.

Втім, суд у Страсбурзі погодився із позицією національних судів та констатував відсутність порушення Конвенції.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Фрьоліх проти Німеччини» (заява № 16112/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту