«Висяки» порушують права потерпілих у злочинах, – ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Лютого 2019
|
2 517
|

рішення ЄСПЛ у справі «Алгул та інші проти Туреччини» (заява № 59864/12)

Європейський суд з прав людини констатував факт порушення ст.2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод в частині розслідування смерті військовослужбовця.

Прес реліз рішення у справі «Алгул та інші проти Туреччини» (заява № 59864/12) оприлюднено на офіційному сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR: Ukrainian Aspect».

Ерол Агул, який проходив свою обов’язкову військову службу в турецькій провінції, був знайдений під уламками вартового посту, який обрушився на нього. Він помер від травм в державній лікарні. Органи влади за власною ініціативою відкрили кримінальне розслідування.

Але, очевидно, зацікавленості у розслідуванні події ні в кого особливо не було. Бо справу кілька разів «футболили» між військовою прокуратурою міста та державним прокурором провінції, посилаючись на відсутність юрисдикції. Зрештою після оскарження до суду, справу зобов’язали розслідувати військового прокурора.

Останній ухвалив рішення про припинення провадження через неможливість встановити винних осіб. Але згодом було відкрите інше провадження, яке також завершилося нічим – справу було закрито.

Апеляція родичів загиблого була відхилена судом.

Паралельно з цим провадженням родичі загиблого військовослужбовця ініціювали провадження у Верховному військовому адміністративному суді, аби отримати компенсацію моральної шкоди. Але рішення у справі наразі не винесене.

Посилаючись на процесуальний аспект статті 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, родичі Ерола Агула звернулися до ЄСПЛ з твердженням про порушення їхніх прав в частині розслідування.

Суд у Страсбурзі погодився із доводами заявників, констатувавши факт порушення конавенційних гарантій, але не призначив сатисфакції, оскільки про неї не було заявлено у самій скарзі.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Алгул та інші проти Туреччини» (заява № 59864/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту