Справа «Алгул та інші проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Лютого 2019
|
2 618
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 054 (2019)
05.02.2019

Алгул та інші проти Туреччини (заява № 59864/12)

Заявниками є сім громадян Туреччини, пан İlyas Algül, пан Cebrail Algül, пан Cem Algül, пан Mikail Algül та пані Zülal Algül, пані Zeynep Avcı та пані Ayşe Çiçek, які народилися між 1959 і 1996 роками та мешкають у провінції Малатья (Туреччина).

Справа стосувалася смерті їх родича, пана Erol Algül, під час військової служби. 28 вересня 2005 року, Erol Algül, який проходив свою обов’язкову військову службу в провінції Шанлиурф, був знайдений під уламками вартового посту, який обрушився на нього. Він помер від травм в державній лікарні провінції Шанлиурф. Органи влади за власною ініціативою відкрили кримінальне розслідування.

31 жовтня 2008 року військова прокуратура м. Діярбакир відмовилася від юрисдикції і передала матеріали кримінального розслідування державному прокурору провінції Шанлиурф, який у свою чергу відмовився від юрисдикції та повернув справу до військової прокуратури. 6 травня 2009 року прокуратура знову відмовилася від юрисдикції і повернула справу державному прокурору. Заявники оскаржили це рішення в військовому суді м. Діярбакир та військовій прокуратурі було доручено розглянути справу.

2 липня 2012 року військовий прокурор м. Діярбакир видав рішення про припинення справи на підставі того, що кримінальному розслідуванню не вдалося встановити відповідальних осіб. У серпні 2012 року було проведене наступне розслідування і 6 серпня 2015 року військовий прокурор завершив розслідування.

13 серпня 2015 року військовий суд відхилив апеляцію заявників.

Тим часом, у липні 2014 року заявники подали позов до Верховного військового адміністративного суду вимагаючи відшкодування. Зараз це провадження очікує рішення суду

Посилаючись на процесуальний аспект статті 2 (право на життя) Європейської конвенції з прав людини заявники стверджували, зокрема, про порушення Конвенції.

Порушення статті 2 (розслідування)

Справедлива сатисфакція : Заявники не подали вимоги справедливої сатисфакції.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту