У рейтинг кандидатів на посаду судді ЄСПЛ втрутився гендерний баланс

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Лютого 2022
|
1 031
|

рейтинг кандидатів на посаду судді ЄСПЛ. гендерний баланс

Конкурсна комісія, яка здійснює відбір кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини від України, прийняла рішення про включення трьох учасників конкурсу до списку, який буде поданий Раді Європи Міністерством закордонних справ.

Інформація про це розміщена на офіційному сайті глави держави, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

До фінального списку з урахуванням вимоги щодо гендерного балансу потрапили:

Тетяна Анцупова – суддя Великої Палати Верховного Суду. До цього вона працювала професором кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Міжнародного гуманітарного університету.

Олександр Водянніков  – національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні. У 2019 році був включений до складу Комісії з правової реформи за Президента України. Раніше, у 2014-2019 роках, він також був членом Ради з питань судової реформи та брав участь у розробці змін до Конституції щодо правосуддя. Вже подавав свої документи на конкурс до ЄСПЛ у 2021 році. Також брав участь у нещодавньому конкурсі на суддю КСУ за квотою Президента України. Проте до фінального списку не потрапив.

Микола Гнатовський – голова Європейського комітету із запобігання тортурам до березня 2021 року. Із січня 2007 року доцент кафедри міжнародного права КНУ ім. Тараса Шевченка. Вже подавав свої документи на конкурс до ЄСПЛ у 2021 році. Увійшов до фінального списку, який Офіс Президента надіслав на розгляд ПАРЄ (і який у підсумку не схвалила ПАРЄ). Також брав участь у конкурсі влітку 2019 року та також увійшов тоді до фінального списку.

Список кандидатів надіслано до Міністерства закордонних справ України для його подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи.

Варто відзначити, що за результатами співбесід та тестування на визначення рівня володіння учасниками офіційними мовами Ради Європи Т.Анцупова посіла лише четверте місце. У рейтингу знань її обійшов Павло Пушкар (начальник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи. Вже подавав свої документи на конкурс до ЄСПЛ 2021 року. Був у фінальному списку конкурсу до ЄСПЛ, який проводився влітку 2019 року). Втім, П.Пушкар не потрапив до фінального списку.

Нагадаємо, вимогу гендерного балансу містить Положенняя про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, затверджене Указом Президента України від 19.02.2021 № 63 (зі змінами, внесеними Указом від 26.10.2021 № 550).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту