Кандидати у судді ЄСПЛ від України: оприлюднено рейтинг учасників конкурсу

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Січня 2022
|
653
|

Кандидати у судді ЄСПЛ від України 2022

За результатами співбесід 17 – 18 січня із учасниками конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України сформовано рейтинг кандидатів.

Його оприлюднено на сайті Офісу Президента, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

При формуванні рейтингу конкурсна комісія, крім співбесіди, враховувала результати тестування на визначення рівня володіння учасниками офіційними мовами Ради Європи

Тож фінальний рейтинг учасників конкурсу виглядає так:

 1. ГНАТОВСЬКИЙ Микола Миколайович

– голова Європейського комітету із запобігання тортурам до березня 2021 року. Із січня 2007 року доцент кафедри міжнародного права КНУ ім. Тараса Шевченка. Вже подавав свої документи на конкурс до ЄСПЛ у 2021 році. Увійшов до фінального списку, який Офіс Президента надіслав на розгляд ПАРЄ (і який у підсумку не схвалила ПАРЄ). Також брав участь у конкурсі влітку 2019 року та також увійшов тоді до фінального списку

 1. ВОДЯННІКОВ Олександр Юрійович

– національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні. У 2019 році був включений до складу Комісії з правової реформи за Президента України Володимира Зеленського. Раніше, у 2014-2019 роках, він також був членом Ради з питань судової реформи та брав участь у розробці змін до Конституції щодо правосуддя. Вже подавав свої документи на конкурс до ЄСПЛ у 2021 році. Також брав участь у нещодавньому конкурсі на суддю КСУ за квотою Президента України. Проте до фінального списку не потрапив.

 1. ПУШКАР Павло Валентинович

– начальник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи. Вже подавав свої документи на конкурс до ЄСПЛ 2021 року. Був у фінальному списку конкурсу до ЄСПЛ, який проводився влітку 2019 року.

 1. АНЦУПОВА Тетяна Олександрівна

– суддя Великої Палати Верховного Суду. До цього працювала професором кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Міжнародного гуманітарного університету, д. ю. н.

 1. ЧЕРНІЙЧУК Вікторія Михайлівна

– юрист у ЄСПЛ з 2000 року. Працює над покращенням послідовності судової практики під керівництвом Юрисконсульту ЄСПЛ (загалом 15 років працює у Директораті Юрисконсульту), займається контролем над проектами рішень, що виносяться на розгляд палат ЄСПЛ, готує аналітичні матеріали та рекомендації для суддів ЄСПЛ. Вже подавала свої документи на конкурс до ЄСПЛ у 2021 році, а також у 2019 році.

 1. ЗАЄЦЬ Сергій Анатолійович
 2. СУПРУН Дмитро Миколайович
 3. ТУЛЯКОВ Вячеслав Олексійович
 4. БУЩЕНКО Аркадій Петрович
 5. ПРОРОК Віктор Васильович
 6. ЛУТКОВСЬКА Валерія Володимирівна
 7. ЯРОВИЙ Анатолій Ростиславович
 8. БІЛА-КІСЕЛЬОВА Анна Анатоліївна

Інформацію про всіх кандидатів можна переглянути тут.

Нагадаємо, процедура відбору визначається Положенням про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, затвердженого Указом Президента України від 19.02.2021 № 63 (зі змінами, внесеними Указом від 26.10.2021 № 550).

Згідно із цим положенням, на основі сформованого рейтингу учасників конкурсу з дотриманням вимоги щодо гендерного балансу конкурсна комісія має прийняти рішення про включення учасників конкурсу до списку кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України і не пізніше наступного робочого дня після прийняття цього рішення оприлюднити список кандидатів на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Після цього голова конкурсної комісії подає список кандидатів до Міністерства закордонних справ України для його подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту