Тяганина з оформленням реституції земельних ділянок коштувала Словаччині 322,4 тис. євро

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

13 Вересня 2018
|
2 297
|

рішення у справах «Енгельгардт проти Словаччини» (заява № 12085/16) «Балог та інші проти Словаччини» (№ 35142/15)

13, а тим більше 25 років на провадження, що стосуються реституції земельних ділянок, – надто довгий термін, що не узгоджується з гарантіями статей 6, 13 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Прес-реліз рішень ЄСПЛ у справах «Енгельгардт проти Словаччини» (заява № 12085/16) «Балог та інші проти Словаччини» (№ 35142/15) оприлюднений на офіційному сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

У першій справі попередник Жуліуса Енгельгардта подав позов про реституцію земельної ділянки ще у 1992 році Відповідна державна установа, що реєструє земельні угоди, опублікувала перше (часткове) рішення через п’ять років, але провадження все ще не завершене. Енгельгардт двічі звертався до суду для того, щоб змусити державну установу, що реєструє земельні угоди прискорити процедури прийняття рішень і подав скарги до Конституційного суду.

У другій справі (Балог та інші) існувала група осіб зі 126 осіб, які в 2004 році вимагали реституції земельної ділянки. Їх позов був відхилений державною установою, що реєструє земельні угоди, у 2010 році на підставі відсутності правового статусу, а рішення було підтримане судом по апеляції. Втім Верховний Суд, скасувавши постанову апеляційного суду у 2014 році та повернув справу на новий розгляд. Провадження також триває досі.

Заявники в обох справах поскаржилися до ЄСПЛ (у другій справі з 126 осіб звернулися лише 51) на тривалість провадження в їх позовах про реституцію земельної ділянки, а також на відсутність ефективного засобу судового захисту у зв’язку з цим відповідно до ч. 1 ст. 6 (право на справедливий розгляд справи протягом розумного строку) окремо та разом зі статтею 13 (право на ефективний засіб судового захисту) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі підтримав заявників, присудивши компенсацію моральної шкоди у розмірі 6200 євро кожному.

З текстом прес-релізу рішень у справах «Енгельгардт проти Словаччини» (заява № 12085/16) «Балог та інші проти Словаччини» (№ 35142/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту