Туркені, яку не взяли на роботу охоронцем, за рішенням ЄСПЛ виплатять 11 тис. євро

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Липня 2018
|
1 894
|

рішення у справі «Хюль’я Ебру Демірел проти Туреччини»

Європейський суд з прав людини зобов’язав Туреччину виплатити жінці, яку через стать не прийняли на роботу в підрозділ охорони, компенсацію у розмірі 11 000 євро.

Відповідне рішення у справі «Хюль’я Ебру Демірел проти Туреччини» нещодавно ухвалив ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Громадянка Туреччини склала іспит для державної служби та була проінформована про те, що вона буде призначена співробітником служби безпеки в державній компанії. Проте остання відмовилася призначати її, оскільки вона не була чоловіком, який пройшов військову службу. Пані Демірел спочатку виграла судову справу про дискримінацію, але це рішення було скасоване вищими судами.

Посилаючись на ст. 14 (заборона дискримінації) та ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод жінка поскаржилася до ЄСПЛ.

Цей суд не слідував попередньому рішенню у іншій справі, прийнятому Генеральною асамблеєю відділення з розгляду адміністративних справ Верховного адміністративного суду, в якому було виявлено, що жінка зазнала дискримінації за обстави, подібних до обставин заявника.

Суд вважав, що національні органи влади не надали жодних підстав, крім статі пані Демірел, для відмови в призначенні її співробітником безпеки. Відповідно, Суд встановив порушення Конвенції та зобов’язав Туреччину виплатити заявниці 11 000 євро відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Хюль’я Ебру Демірел проти Туреччини» у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту