«Турист», засуджений у Нідерландах за тероризм, не зміг переконати ЄСПЛ у відсутності загроз на батьківщині

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

7 Серпня 2018
|
1 684
|

рішення у справі «X проти Нідерландів» (№ 14319/17)

Громадянина Марокко, якого засудили у Нідерландах за планування терористичних нападів, депортують з країни попри наявну в нього інформацію про існування загроз жорстокого поводження на батьківщині.

Відповідне рішення ухвалив Європейський суд з прав людини у справі «X проти Нідерландів», передає передає  інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Х. з родиною за туристичною візою прибув з Марокко до Нідерландів, де фактично залишився жити. Через два роки його було заарештовано за підозрою в плануванні терористичних нападів у Нідерландах, а ще через два роки засуджено до 12 місяців ув’язнення.

Оскільки у перспективі його мали вислати до Марокко, Х. подав заяву про надання притулку стверджуючи, що у разі висилки йому загрожуватиме тримання під вартою та жорстоке поводження через підозру у тероризмі також і владою Марокко. Втім, його заява була відхилена: суд встановив, що влада Марокко не розшукувала його і він не був обвинувачений там в жодному злочині. А побоювання Х. були засновані на загальних звітах і припущеннях.

Х. звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, він стверджував, що, як підозрюваний у тероризмі, він належав до групи, яка систематично піддавалася катуванню і жорстокому поводженню в Марокко. Органам влади Марокко повинно було бути відомо про його засудження за злочин в Нідерландах та його зв’язки з терористичною групою в Марокко, яка розпалася. Його ім’я було вказане в судовому рішенні Марокко, за яким були засуджені дев’ять членів групи.

Вже запланована депортація була призупинена на підставі тимчасового заходу, наданого ЄСПЛ згідно з Правилом 39 Регламенту.

Втім, суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення ст. 3 Конвенції у разі депортації Х. до Марокко. Застосований тимчасовий захід залишиться чинним, поки ухвалене рішення не набуде статусу остаточного.

З текстом прес-релізу рішення у справі «X проти Нідерландів» (№ 14319/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту