Справа “X проти Нідерландів” (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

7 Серпня 2018
|
4 056
|

З оригіналом релізу англійською мовою можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 251 (2018)
10.07.2018

X проти Нідерландів (№ 14319/17)

Заявник, пан X, є громадянином Марокко, який народився в 1988 році і зараз знаходиться в Нідерландах. Справа стосувалася його можливої висилки з Нідерландів в Марокко. Він залишив Марокко в 2012 році і поїхав жити з родиною в Нідерланди, перевищуючи термін перебування відповідно до туристичної візи.

У 2014 році він був заарештований за підозрою в плануванні терористичних нападів у Нідерландах та його розмістили під вартою в відділку поліції. У червні 2016 року він був визнаний винним в підготовці терористичних злочинів і засуджений до 12 місяців ув’язнення.

Тим часом він подав заяву про надання притулку стверджуючи, що йому буде загрожувати тримання під вартою та жорстоке поводження у випадку повернення в Марокко, де його розглядали як підозрюваного у тероризмі. Його заява була відхилена у липні 2016 року, коли національні органи влади Нідерландів виявили, що він не відкрив правдоподібну справу. Зокрема, органи влади Марокко не розшукували його і він не був обвинувачений в жодному злочині там. Його побоювання були засновані на загальних звітах і припущеннях. Суд підтримав це рішення та відхилив апеляцію заявника у лютому 2017 року.

Органи влади Нідерландів запланували висилку заявника в Марокко в березні 2017 року. Проте його депортація була призупинена на підставі тимчасового заходу, наданого Європейським судом з прав людини згідно з Правилом 39 його Регламенту Суду, який вказав урядові Нідерландів, що він повинен бути депортований під час провадження в Суді.

Посилаючись на статтю 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), заявник стверджував, зокрема, що, як відомий підозрюваний у тероризмі, він належав до групи, яка систематично підпорядковувалася катуванню і / або жорстокому поводженню в Марокко. Він стверджував, що органам влади Марокко повинно було бути відомо про його засудження за злочин в Нідерландах та його зв’язки з терористичною групою в Марокко, яка розпалася, тому що його ім’я було вказане в рішенні в Марокко, в якому були засуджені дев’ять членів групи.

Відсутність порушення статті 3 у випадку вивезення X в Марокко

Тимчасовий захід (правило 39 Регламенту Суду) – не вислати X – залишається чинним до того, часу, доки рішення не стане остаточним або до наступного наказу.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту