Турецький командос через поверхневе ставлення суду до його геморою стягнув з країни 1500 євро

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

28 Грудня 2018
|
2 043
|

рішення у справі «Б.І. проти Туреччини»

Втрата здоров’я аж до обмеження дієздатності під час проходження військової служби навряд підпадає під захист Конвенції, але національні суди повинні ретельно і неупереджено ставитися до розслідування претензій військових.

Прес-реліз рішення Європейського суду з прав людини у справі «Б.І. проти Туреччини» (№18308/10) оприлюднений на офіційному сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

В громадянина Туреччини Б.І., який проходив службу у навчальному підрозділі полку спеціального призначення «командос», діагностували під час медичної консультації геморой. Через погіршення симптомів хвороби Б.І. був доставлений у військову лікарню. Згодом йому було зроблено операцію і надано відпустку. Страждаючи від болю і погіршення стану здоров’я, він двічі повідомляв відділення невідкладної допомоги військової лікарні, у зв’язку з чим його знову госпіталізували. Врешті за наслідками експертизи медичної ради його демобілізували з військової служби.

Міністерство національної оборони відмовилося компенсувати нанесену йому моральну та матеріальну шкоду, то ж Б.І. подав позов про відшкодування збитків до Верховного військового адміністративного суду вимагаючи 140 тисяч турецьких лір (близько 28 тис. доларів). Суд відхилив позов, виключивши при цьому будь-яку відповідальність через провину або без неї, адміністративних органів влади.

Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Б.І. звернувся до ЄСПЛ. Він стверджував, що його стан здоров’я погіршився через затримки та помилки в лікуванні, яке він отримав у військових лікарнях. Також заявник відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції скаржився на відсутність незалежності та упередженість національного суду.

Суд у Страсбурзі відхилив претензії Б.І. щодо зазіхань на повагу до приватного життя, але підтримав заявника в частині наявності порушень гарантій неупередженого судового органу, присудивши справедливу сатисфакцію у розмірі 1500 євро моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Б.І. проти Туреччини» (№18308/10) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту