Тримання мігранта під вартою в очікуванні висилки порушило Конвенцію

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Серпня 2020
|
1 693
|

рішення ЄСПЛ у справі «Мухамед Сакават проти Бельгії»

Громадянин Бангладешу Мухамед Сакават прибув до Бельгії та подав заяву про надання притулку. Управління у справах іноземців відмовило йому у в’їзді, після чого мігранта помістили до в транзитного центру біля аеропорту.

За декілька тижнів заява Сакавата була відхилена. Інші його запити у зв’язку із наданням притулку також мали негативний результат.

Тим часом стосовно мігранта було видано кілька наказів про затримання, які він оскаржив, але безуспішно. Зрештою після рішення Обвинувальної палати його звільнили.

М.Сакават звернувся до Європейського суду з прав людини , передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Посилаючись на статтю 5 (право на свободу та безпеку) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував, що його тримання під вартою було несумісним з цією статтею, а також скаржився на те, що він не мав доступу до ефективного засобу судового захисту для оскарження цього тримання під вартою.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 7,5 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Мухамед Сакават проти Бельгії» (заява № 54962/18) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту