Справа «Мухамед Сакават проти Бельгії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Серпня 2020
|
1 795
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 197, (2020)
30.06.2020

Muhammad Saqawat проти Бельгії (заява № 54962/18)

Заявник, Hossain Muhammad Saqawat, є громадянином Бангладешу, який народився в 1986 році та мешкає в м. Льєж (Бельгія).

Справа стосувалася тримання під вартою особи, яка шукала притулку, протягом декількох місяців для очікування висилки з території Бельгії. Заявник оскаржив законність його тримання під вартою.

Пан Saqawat прибув в аеропорт Завентем в грудні 2017 року та подав початкову заяву про надання притулку. Того ж дня Управління у справах іноземців вирішило відмовити йому у в’їзді та утримувати його у визначеному місці.

Потім пана Saqawat помістили під варту в транзитному центрі біля аеропорту. Через декілька тижнів його запит про надання притулку був відхилений. Згодом він подав наступні запити про надання притулку, які також були відхилені. Тим часом щодо пана Saqawat були видані декілька послідовних наказів про затримання, які він безуспішно оскаржував. Він був звільнений в квітні 2018 року після рішення Обвинувальної палати.

Покладаючись на статтю 5 (право на свободу та безпеку) Європейської конвенції з прав людини пан Saqawat стверджував, що його тримання під вартою було несумісним з цією статтею, а також скаржився на те, що він не мав доступу до ефективного засобу судового захисту для оскарження цього тримання під вартою.

Порушення статті 5§1 – щодо періодів тримання під вартою з 20 до 27 лютого 2018 року та з 6 до 14 травня 2018 року

Порушення статті 5§4

Справедлива сатисфакція: 7 500 євро (моральна шкода) та 1 600 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту