Справа «M.T.B. проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Червня 2018
|
3 689
|

Справа стосувалася притягнення до відповідальності і засудження особи за її відсутності, а також на те, що їй не була надана можливість повторного слухання.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 210 (2018)
12.06.2018

M.T.B. проти Туреччини (№ 47081/06)

Заявник, пан М.Т.В., є громадянином Туреччини, який народився в 1953 році і мешкає в м. Стамбул (Туреччина).

Справа стосувалася його скарги на те, що він був притягнутий до судової відповідальності і засуджений за його відсутності, а також на те, що йому не була надана можливість повторного слухання після того, як він дізнався про його засудження.

Заявник був засуджений у жовтні 2004 року за випуск незабезпеченого чека та йому був призначений штраф. Судовий розгляд відбувся за його відсутності, оскільки суд передав повістку за адресою компанії заявника на чеку, яку заявник залишив на ньому.

У 2006 році заявник дізнався про його засудження, коли поліція прибула в його квартиру в Стамбулі з ордером на арешт і перепровадила його в відділок поліції, в якому йому повідомили, що він буде знаходитися у в’язниці до того часу, доки він не сплатить штраф. Він оскаржив рішення суду від 2004 року, але безуспішно. Суди виявили, зокрема, що суд першої інстанції виконали вимоги закону,  чинного на той час, для вручення судових повісток.

Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) пан М.Т.В. стверджував, що його засудження було несправедливим. Він скаржився, зокрема, на те, що суд першої інстанції не доклав достатніх зусиль для того, щоб знайти його місцезнаходження та вручити судову повістку і тому він був притягнутий до суду і засуджений за його відсутності не відмовившись від свого права бути присутнім та не намагався ухилитися від правосуддя. Незважаючи на це, він стверджував, що всі його апеляції стосовно нового вирішення справи були відхилені.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція : 5000 євро (моральна шкода) та 2200 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту