Сутенеру, який втягнув у проституцію 15-річну дівчину, суд безпідставно подовжував запобіжний захід

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Лютого 2021
|
1 665
|

рішення ЄСПЛ у справі «Маассен проти Нідерландів»

В липні 2014 року на телебаченні Нідерландів вийшло розслідування, присвячене проблемі проституції. Фрагмент відеозапису того, як 15-річній дівчині допомагають продавати сексуальні послуги в Інтернеті, стало приводом для відкриття кримінальної справи.

В ході розслідування кільком особам, в тому числі, Марлону Маассену було оголошено про підозру. Його взяли під варту і рішенням слідчого судді було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 14 днів. Пізніше тримання під вартою було продовжене на 90 днів. Апеляція заявника на це рішення була відхилена.

В ході судового розгляду справи клопотання обвинуваченого та його адвоката кілька разів відхилялися.

У рішенні від 15 вересня 2015 року суд визнав М.Маассена винним в торгівлі людьми за те, що він втягнув 15-річну дівчину у проституцію та отримував прибуток з її діяльності протягом близько трьох тижнів. Чоловіка засудили до 18 місяців позбавлення волі з вирахуванням часу, який він провів в досудовому ув’язненні та з відстрочкою в шість місяців до випробувального терміну у два роки.

Маассен звернувся до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на ст. 5§3 (право на свободу і безпеку) Конвенції, він стверджував, що рішення національних судів не мали достатніх підстав для обґрунтування продовження його тримання під вартою.

ЄСПЛ констатував порушення статті 5 § 3 та присудив 1,6 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Маассен проти Нідерландів» (№ 10982/15), у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту