Справа «Маассен проти Нідерландів»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Лютого 2021
|
1 226
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 047, (2021)
09. 02.2021

Maassen проти Нідерландів (№ 10982/15)

Заявник, Марлон Маассен (Marlon Maassen), є громадянином Нідерландів 1991 року народження. На момент подання заяви він знаходився під вартою у місті Баарн (Нідерланди).

Справа стосувалася кримінального провадження проти заявника у зв’язку з торгівлею людьми та сутенерством.

В липні 2014 року телепрограма Undercover in Nederland провела розслідування експлуатації в проституції. Поліції був переданий відеозапис того, як 15-річній дівчині допомагають продавати сексуальні послуги в Інтернеті. Наступне кримінальне розслідування призвело до того, що ряд осіб, серед них пана Maassen, підозрювали у торгівлі людьми, зокрема, в експлуатації неповнолітніх повій.

Пана Maassen заарештували і взяли під варту в поліції 2 грудня 2014 року. Через три дні наказом слідчого судді Центрального обласного суду Нідерландів, що засідає в м. Утрехт був обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 14 днів. 19 грудня 2014 року його тримання під вартою було продовжене на 90 днів. Апеляція заявника на це рішення була відхилена.

Судовий розгляд справи проти пана Maassen розпочався 17 березня 2015 року в обласному суді. Він відхилив заяви пана Maassen про скасування або призупинення його досудового ув’язнення та відклав розгляд справи до 9 червня 2015 року. Апеляційний суд Арнем-Леуварден підтримав це рішення після апеляції пана Maassen на нього. На відкритому судовому засіданні 9 червня 2015 року клопотання адвоката заявника про скасування або призупинення його досудового ув’язнення було ще раз відхилене.

У рішенні від 15 вересня 2015 року обласний суд визнав пана Maassen винним в торгівлі людьми за те, що він втягнув 15-річну дівчинку та отримував прибуток з її проституції протягом близько трьох тижнів. Заявник був засуджений до 18 місяців позбавлення волі з вирахуванням часу, який він провів в досудовому ув’язненні та з відстрочкою в шість місяців до випробувального терміну у два роки.

Це рішення стало остаточним 29 вересня 2015 року.

Покладаючись, зокрема, на статтю 5§3 (право на свободу і безпеку) Конвенції пан Maassen скаржився на те, що відповідні рішення національних судів не мали достатніх підстав для обґрунтування продовження його тримання під вартою.

Порушення статті 5 § 3

Справедлива сатисфакція: 1600 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту