Суд, оскільки втрутився у компетенцію регуляторного органу, забезпечив дотримання Конвенції

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Лютого 2021
|
1 916
|

рішення ЄСПЛ у справі «Edizioni Del Roma Societa Cooperativa A.R.L. і Edizioni del Roma S.R.L. проти Італії»

Оскільки юрисдикція адміністративних судів не обмежилася переглядом законності рішення регуляторного (квазісудового) органу, а було перевірено, чи належним чином цей орган застосував свої повноваження, відповідно, порушення конвенційних гарантій не відбулося.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Edizioni Del Roma Societa Cooperativa A.R.L. і Edizioni del Roma S.R.L. проти Італії» (заява № 68954/13), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Орган з регулювання комунікацій Італії (Autorità per le garanzie nelle comunicazioni – «AGCOM») після проведеного розслідування наклав фінансові стягнення  на компанії  Edizioni Del Roma Societa Cooperativa A.R.L. і Edizioni del Roma S.R.L., що працювали в сфері видавництва. Було встановлено, що керівництво компаній, яке претендувало на отримання державної підтримки, приховало існування ситуації контролю у розумінні Цивільного кодексу.

Компанії оскаржили таке рішення до суду і після кількох невдалих апеляцій кримінальний суд Риму виправдав директорів компаній.

Також компанії звернулися до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони стверджували, що провадження в AGCOM не було справедливим. Вони скаржилися на те, що ця установа не була неупередженою і незалежною.

Суд зазначив, що в контексті провадження в AGCOM компаніям-заявникам була надана можливість надати докази на свій захист. Проте протокол, на основі якого регуляторний орган ухвалив своє рішення, не був переданий компаніям-заявникам, а отже вони не мали можливість підготувати свій захист стосовно документа. Але висновок, що провадження в AGCOM не відповідало принципам справедливого судового розгляду, був недостатнім для обґрунтування висновку про порушення статті 6 Конвенції.

У цій справі компанії-заявники мали можливість подати апеляцію до адміністративного суду. Оскільки слухання в судах були відкритими, очна ставка між сторонами та дотримання принципу рівності сторін були можливими.

Суд зазначив, що юрисдикція адміністративних судів не була обмежена лише переглядом законності. Адміністративні суди мали можливість перевірити, чи застосував AGCOM свої повноваження належним чином. Вони також мали можливість вивчити адекватність рішення регуляторного органу.

І оскільки рішення AGCOM згодом було переглянуте судовими органами з повною юрисдикцією, з цього випливало, що стаття 6§1 Конвенції не була порушена.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Edizioni Del Roma Societa Cooperativa A.R.L. і Edizioni del Roma S.R.L. проти Італії» (заява № 68954/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту