Строк звернення до ЄСПЛ скоротився до чотирьох місяців

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Лютого 2022
|
890
|

Строк звернення до ЄСПЛ

Відсьогодні строк, протягом якого може бути подана заява до Європейського суду з прав людини, скоротився з на третину – з шести до чотирьох місяців.

Відповідна правка, передбачена 15-м протоколом до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, набрала чинності 1 лютого, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

Нагадаємо, 21 квітня минулого року Італія останньою із країн-членів ратифікувала 15-й протокол (Україна ратифікувала цей документ ще у 2017 році Законом № 2156-VIII). Він набрав чинності 1 серпня 2021 року, а зміни щодо строку почали діяти з 1 лютого 2022 року.

Відтепер остаточне рішення національного суду можна оскаржити до Страсбургу протягом чотирьох місяців з дня набрання ним чинності.

Оновлений текст Конвенції з урахуванням змін, внесених Протоколом №15, можна переглянути за посиланням.

Оцінюючи перспективи звернення до ЄСПЛ, необхідно пересвідчитися, що дійсно існують ознаки порушення прав і інтересів, що захищаються Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, і з приводу яких ви маєте намір звертатися до ЄСПЛ. Також слід встановити, що вичерпано (в розумінні Суду) усі національні засоби захисту прав, перевірити, чи не пропущено встановлений термін звернення до ЄСПЛ, а також оцінити інші аспекти, пов’язані із критерієм прийнятності майбутньої заяви.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту