Стріляти з мінометів по порушникам державного кордону – занадто навіть для військової зони

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Травня 2021
|
1 541
|

рішення ЄСПЛ у справі «Бішар Айхан та інші проти Туреччини»

У березні 2009 року на кордоні Ірану та Туреччини у забороненій зоні, позначеній як військова, стався інцидент. Солдати обстріляли з мінометів групу людей на конях, які незаконно перетинали кордон.

Такі дії були пов’язані з тим, що влада отримала повідомлення про терористичні групи, які незаконно пересувалися з Ірану в Туреччину.

За результатами обстрілу один незаконний мігрант (Бішар Айхан) отримав серйозні поранення а інший (Мурат Їлмаз) помер.

Оскільки належного розслідування цього інциденту у Туреччині проведено не було, Б.Айхан та родичі М.Їлмаза звернулися за захистом до Європейського суду з прав людини (відповідно заяви  № 42329/11 № 47319/11), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Крім відсутності розслідування, вони скаржилася на використання органами влади надмірної сили (ст. 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Також родичі загиблого мігранта пов’язували смерть чоловіка з недбалістю органів влади, які негайно не доставили постраждалого до лікарні.

Суд у Страсбурзі констатував (рішення у справі «Бішар Айхан та інші проти Туреччини») порушення права на життя та відсутність ефективного розслідування та присудив по 65 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди у кожній заяві.

З текстом прес-релізу у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту