Спроба сім’ї втекти закордон завершилася поміщенням дітей під державну опіку. ЄСПЛ порушень не виявив

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Вересня 2018
|
2 306
|

рішення у справі «S.J.P. і E.S. проти Швеції»

Переміщення між трьома країнами (Швеція, Норвегія, Іран) сім’ї із трьома дітьми у спробі уникнути позбавлення батьківських прав не мало успіху: спрацювали соціальні служби двох європейських країн. Правомірність їх дій підтвердив ЄСПЛ.

Прес-реліз рішення у справі «S.J.P. і E.S. проти Швеції» (№ 8610/11) оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Після народження третьої дитини у сім’ї громадянина Ірану S.J.P та громадянки Швеції E.S. співробітники неонатального відділення в м. Лінчьопінг (Швеція), де лікували цю дитину, звернулися до місцевих соціальних служб і висловили своє занепокоєння щодо здатності матері доглядати за дитиною. Також вони звернули увагу на не зовсім адекватну поведінку інших двох дітей, які були надто галасливими та непокірними. А батько дітей поводився агресивно, коли працівники лікарні пообіцяли зв’язатися із соціальними службами. Коли останні таки вирішили взяти дітей під опіку, виявилося, що сім’я переїхала в Іран. То ж відповідне рішення було скасоване.

Через якийсь час сім’я з’явилася у Норвегії, де батьками також зацікавилися органи влади, які розпочали розслідування через скаргу дітей на побиття. Сім’я знов зникла, але була затримана в аеропорту м. Стокгольм у спробі вилетіти до Ірану – спрацювала комунікація органів влади Норвегії та Швеції.

Дітей таки взяли під опіку, а суди згодом підтвердили правомірність цих рішень. Також судом було обмежено доступ S.J.P. і E.S. до дітей, яких розмістили у прийомних будинках. Спочатку існувала повна заборона контакту, але пізніше батьки отримали дозвіл на контакт протягом шести годин кожного місяця.

Такі рішення не влаштували S.J.P. і E.S. Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, вони поскаржилися до ЄСПЛ на рішення органів влади передати дітей під опіку та тримати їх там, а також на обмеження їх прав на контакт.

Втім суд у Страсбурзі констатував відсутність порушень як щодо державної опіки, так і стосовно права на контакт.

З текстом прес-релізу рішення у справі «S.J.P. і E.S. проти Швеції» (№ 8610/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту