Сотні тисяч євро сплатить своїм громадянам Болгарія як компенсацію за неквапливу судову систему

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Січня 2020
|
1 786
|

рішення ЄСПЛ у справі «Зікатанова та інші проти Болгарії»

Тривала невизначеність у вирішенні питання компенсації експропрійованих у 1960-х роках земельних ділянок коштуватиме пост-радянській країні у сотні тисяч євро.

Відповідне рішення ухвалив Європейський суд з прав людини у справі «Зікатанова та інші проти Болгарії» (заява № 45806/11), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Громадяни Болгарії володіли земельними ділянками сільськогосподарського призначення в передмісті Софії, які були включені до складу кооперативу в 1950 році. Через десять років держава експропріювала частину землі. Цю землю міністерство освіти використовувало для створення експериментального поля для студентів і практикантів-агробіологів.

У 1991 році парламент прийняв закон про землі сільськогосподарського призначення і спадкоємці вилучених земельних ділянок подали заяви про повернення власності. Після проваджень, пов’язаних із землею, в тому числі судових процесів, місцева влада зареєструвала ділянки як державну власність.

Окремі індивідуальні спори тривають до цього часу. Рішення, які були прийняті, містять визнання права на повернення власності, відмови повернути земельні ділянки в натуральній формі та рішення про призначення компенсації. Деяким спадкоємцям повернули землю.

Тим не менше, 147 громадян звернулися до Європейсього суду з прав людини.Посилаючись на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод разом зі статтею 13 (право на ефективний засіб судового захисту) Конвенції заявники скаржилися на відсутність можливості домогтися повернення землі в натуральній формі, якою володіли їх родичі, а також на існування тривалої невизначеності під час вирішення їхніх позовів щодо повернення власності.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 1 Протоколу № 1 стосовно 130 заявників на підставі тривалих проваджень про повернення власності та тривалої невизначеності, в якій вони опинилися, та присудив компенсації завданої їм моральної шкоди від 1,5 до 3 тис. євро.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Зікатанова та інші проти Болгарії» (заява № 45806/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту