Скрутне фінансове становище держпідприємства – не привід позбавляти працівника соцвиплат, гарантованих законом

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Січня 2020
|
1 607
|

рішення ЄСПЛ у справі «Лазаревич проти Боснії і Герцеговини»

Після звільнення із державної залізничної компанії Слободан Лазаревич подав проти неї позов щодо виплати компенсації при звільненні, премії, дотації на харчування та пенсійних внесків.

Суд першої інстанції задовольнив його позов в частині виплати компенсації, але відхилив інші вимоги через крутне фінансове становище державної компанії.

Оскарження в апеляції та касації не мало успіху. Тоді пан Лазаревич оскаржив рішення судів до конституційного суду стверджуючи, що національне законодавство чітко передбачало, що співробітники мали право на певні пільги, пов’язані з роботою, а також те, що рішення у його справі суперечили останній практиці національних судів. Проте Конституційний суд відхилив його апеляцію як явно необґрунтовану.

Тоді він звернувся до Європейського суду з прав людини, передає передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував, що рішення у його справі були несправедливими, оскільки вони суперечили національному законодавству та прецедентному праву найвищих судів.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 6§1 Конвенції.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Лазаревич проти Боснії і Герцеговини» (заява № 29422/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту