Справа «Лазаревич проти Боснії і Герцеговини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Січня 2020
|
2 691
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомтися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 010, (2020)
14.01.2020

Lazarević проти Боснії і Герцеговини (заява № 29422/17)

Заявник, Слободан Лазаревич (Slobodan Lazarević), є громадянином Боснії та Герцеговини, який народився в 1960 році і мешкає в м. Добой (Боснія та Герцеговина).

Справа стосувалася скарги заявника  на провадження за трудовим спором, який виник після його звільнення з державної залізничної компанії.

Пан Lazarević був звільнений з посади в 2012 році та подав позов проти залізничної компанії для виплати компенсації при звільненні, премії, дотації на харчування та пенсійних внесків. Суд першої інстанції задовольнив його позов для виплати компенсації при звільненні, але відхилив інші вимоги у зв’язку з поганою фінансовою ситуацією його колишнього роботодавця.

Суд другої інстанції схвалив це рішення, а Верховний Суд відхилив його апеляцію з питань права не розглянувши її по суті. В кінцевому підсумку, в 2016 році пан Lazarević подав апеляцію до конституційного суду стверджуючи, що національне законодавство чітко передбачало, що співробітники мали право на певні пільги, пов’язані з роботою, а також те, що рішення у його справі суперечили останній практиці національних судів. Проте Конституційний суд відхилив його апеляцію як явно необґрунтовану.

Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції з прав людини пан Lazarević стверджував, що рішення у його справі були несправедливими, оскільки вони суперечили національному законодавству та прецедентному праву найвищих судів.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція: 1,349.80 євро (EUR) (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту