Рішення у справі «Гуменюк проти України» захистить суддів від реформ – думка

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Серпня 2021
|
3 031
|

Справа «Гуменюк проти України». Наслідки

Рішення ЄСПЛ у справі «Гуменюк проти України» (як і рішення у справі «Олександр Волков проти України», стане у подальшому дороговказом для проведення судової реформи та інструментом захисту прав та інтересів суддів і державних службовців, які працюють у період реформ.

Таке сподівання в інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» висловив один з ініціаторів відповідного звернення до ЄСПЛ суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк, повідомляє інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Нагадаємо, ЄСПЛ зробив висновок про те, що змусивши суддів Верховного Суду України заново доводити свою професійну придатність, законодавець «серйозно підірвав правову визначеність і передбачуваність конституційних принципів незалежності судових органів».

В.Гуменюк упевнений, що законодавча база держави є достатньою для того, щоб рішення Євросуду виконувалося належним чином. «На мій погляд, так само як і моїх колег по ВСУ, проект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№5456) є найближчим до позиції рішень КС та ЄСПЛ. Тому із ситуації, яка склалася, одним з виходів є ухвалення цього проекту як закону», – також зауважив він.

Про цю справу можна також почитати в інформаційному бюлетені з прецедентного права ЄСПЛ за липень 2021 року у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту