Право на помсту: ЄСПЛ не підтримав жінку у прагненні покарати убивцю її сина

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

30 Жовтня 2018
|
2 053
|

рішення у справі «Акелієн проти Литви»

Тривале розслідування убивства врешті завершилося обвинувальним вироком. Втім, коли поліція мала заарештувати засудженого, виявилося, що він утік і згодом навіть отримав статус біженця в іншій країні.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Акелієн проти Литви» (заява № 54917/13), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Протягом 18 років правоохоронні органи Литви розслідували вбивство R.A., якого спочатку вважали таким, що пропав без вісти. Спочатку через неправдиві показання про те, що зниклого чоловіка бачили живим, поліція призупинила справу. Однак через 10 років було отримано інформацію про можливу причетність A.G. до зникнення R.A. та ще одного чоловіка.

Поліція відкрила провадження та оголосила A.G. про підозру. Останнього було заарештовано, але згодом запобіжний захід було змінено зобов’язанням не залишити місце свого проживання.

Спочатку A.G. був виправданий, але апеляційний суд визнав його винним у вбивстві R.A. та іншого чоловіка, засудивши до 14 років ув’язнення. Проте, до того моменту, коли поліція прибула для того, щоб взяти A.G. під варту, він утік. Також з’ясувалося, що йому був наданий статус біженця в Росії.

Альдона Акелієн, мати убитого, посилаючись на статтю 2 (право на життя) Конвенції з прав людини та основоположних свобод, поскаржилася до Європейського суду з прав людини. Вона стверджувала, що органи влади Литви необачно не застосували захід тримання під вартою до винесення вироку вбивці її сина, що дозволило йому уникнути правосуддя.

Втім, ЄСПЛ не побачив у цьому порушення ст. 2 Конвенції.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Акелієн проти Литви» (№ 70288/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту