Справа «Акелієн проти Литви» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

30 Жовтня 2018
|
2 563
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 341 (2018)
16.10.2018

Акелієн проти Литви (заява № 54917/13)

Заявник, Альдона Акелієн, є громадянкою Литви, яка народилася в 1935 році і мешкала в м. Калварія (Литва). Вона померла 8 квітня 2017 року.

Справа стосувалася скарги заявника на розслідування вбивства її сина та нездатність органів влади забезпечити виконання вироку до тюремного ув’язнення проти вбивці.

Син заявника, R.A., був оголошений таким, що пропав без вісті, у липні 1994 року. Поліція відкрила кримінальне розслідування в серпні того ж року і в кінцевому підсумку допитала чоловіка, A.G., у зв’язку з передбачуваним вбивством R.A. Після неправдивих свідчень стосовно того, що R.A. та іншого зниклого чоловіка бачили живими, поліція призупинила справу в листопаді 1994 року.

Майже через 10 років поліція отримала інформацію стосовно того, що A.G. міг бути залучений в зникнення R.A. та іншої особи. Поліція відкрила кримінальне розслідування у січні 2005 року у червні звинуватила A.G. у вбивстві двох чоловіків. A.G., який зник і, як вважалося, знаходиться закордоном, був в кінцевому підсумку заарештований у березні 2006 року у м. Вільнюс. Його взяли під варту для очікування судового розгляду, але звільнили в листопаді 2006 року під зобов’язання не залишити місце свого проживання.

A.G.  спочатку був виправданий у лютому 2009 року, але в листопаді 2012 року апеляційний суд визнав його винним у вбивстві R.A. та іншого чоловіка, а також засудив його до 14 років ув’язнення.

Проте, до того моменту, коли поліція прибула для того, щоб взяти A.G.  під варту, він втік. Згодом уряд встановив, що йому був наданий статус біженця в Росії.

Посилаючись по суті на статтю 2 (право на життя) Європейської конвенції з прав людини заявник скаржився, зокрема, на те, що органи влади Литви необачно не застосували захід тримання під вартою до винесення вироку вбивці її сина, що дозволило йому уникнути правосуддя.

Відсутність порушення статті 2

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту